Tipărire

Grupe de lucru

Categorie: Sectoare de piata

EXPERŢII PRO AGRO PENTRU GRUPELE DE LUCRU ALE
COPA-COGECA ŞI GRUPURILE CONSULTATIVE ALE COMISIEI EUROPENE PENTRU AGRICULTURĂ ȘI DEZVOLTARE RURALĂ

AGRICULTURĂ ECOLOGICĂ

  1. Gheorghe STOIAN – BIO TERRA
  2. Laurenţiu TUDOR – A.P.A.R

ASIGURAREA CALITĂȚII ÎN AGRICULTURĂ

  1. Georgeta ŞTEFAN – A.P.A.R
  2. Adina CRISTEA – A.N.A.M.O.B

CEREALE

  1. Ion CIOROIANU - A.F.R.
  2. Ionel ARION - A.F.R.
  3. Dimitrie MUSCĂ – A.F.R.
  4. Florin TIUTIU – A.F.R.
  5. Florentin BERCU – PRO AGRO
  6. Ioan Marius GĂINĂ – A.N.T.P.A.R.

COMITETUL DE FEMEI

  1. Oana BELU – A.F.R.
  2. Ruxandra STĂNICĂ – A.P.A.R.

CULTURI OLEAGINOASE ȘI PROTEAGINOASE

  1. Viorel NICA –L.U.A.I.R.
  2. Ştefan POIENARU – A.F.R.
  3. Marian Clejanu – A.N.T.P.A.R.

DEZVOLTARE RURALĂ

  1. Ruxandra STĂNICĂ – A.P.A.R.
  2. Liliana BAGIU – A.F.R.
  3. Ştefan STĂNESCU – A.N.T.P.A.R.
  4. Marius Mihai Micu

FILIERA CARNE DE PASĂRE ȘI OUĂ

  1. Anca GALIŞ – U.C.P.R.
  2. Ana Maria COVAŞĂ - U.C.P.R.

FILIERA CARNE DE PORC

  1. Sorin LUPAŞCU – A.C.P.C.R.
  2. Mugurel PRODAN - A.C.P.C.R.

FILIERA CARNE DE OVINE

  1. Eugen Petru GONŢEA – F.O.M.
  2. Iancu POLIFRONIE – A.C.O. DOBROGEA

FILIERA CARNE DE VITĂ ȘI MÂNZAT

  1. Dumitru GRIGOREAN – A.C.B.C.R.
  2. Ovidiu CIURUŞ – A.C.B.C.R.

FRUCTE ȘI LEGUME

  1. Teodor ILINCA – OIPA Legume Fructe
  2. Ştefan DRĂGAN – OIPA Legume Fructe
  3. Oana BELU – A.F.R.

LANȚUL ALIMENTAR

  1. Georgeta ŞTEFAN – A.P.A.R.
  2. Adina CRISTEA - A.N.A.M.O.B.
  3. Viorel MARIN – A.N.A.M.O.B.

LAPTE ȘI PRODUSE LACTATE

  1. Laurenţiu TUDOR - A.P.A.R.

MANAGEMENTUL RISCULUI

  1. Daniela DIMCICĂ – PRO AGRO
  2. Viorel MARIN – A.N.A.M.O.B.
  3. Gabriel CRĂCIUN - A.C.E.B.O.P.

MIERE

  1. Ioan FETEA – A.C.A.
  2. Cristina Mateescu – A.C.A.

NUTREȚURI ȘI FURAJE

  1. Iani CHIHAIA – APCPR
  2. Laurenţiu OPREA - A.C.E.B.O.P

POLITICA AGRICOLĂ COMUNĂ

  1. Lucian BUZDUGAN – A.F.R
  2. Viorel NICA – L.U.A.I.R
  3. Alex JURCONI – PRO AGRO
  4. Florentin BERCU – PRO AGRO
  5. Andrei BRUMARU – A.C.E.B.O.P
  6. Ionel LEPADATU - L.U.A.I.R
  7. Aurel MITEA- L.U.A.I.R

PRODUSE ALIMENTARE

  1. Georgeta ŞTEFAN – A.P.A.R

PROMOVAREA PRODUSELOR AGRICOLE

  1. Ştefan PĂDURE – A.P.A.R
  2. Cezar POPESCU - A.P.A.R

REPRODUCŢIA ANIMALĂ

  1. Vitor SANTOS – A.C.E.B.O.P

SĂNĂTATEA ȘI BUNĂSTAREA ANIMALELOR

  1. Manuel MIHĂILESCU – A.P.C.P.R
  2. Dorel BARBU – A.C.E.B.O.P
  3. Goran PANICI - A.P.C.P.R
  4. Mary Eugenia PANĂ -- A.P.C.P.R
  5. Georgeta ŞTEFAN – A.P.A.R

SEMINȚE

  1. Gheorghe NEDELCU – A.F.R
  2. Laura NEDELCU – A.F.R.

VIN

  1. Corina NEDELCU – O.N.I.V
  2. Mihaela TYREL DE POIX – O.N.I.V

Dacă doriţi să contactaţi experţii din grupele de lucru ale Copa Cogeca şi grupurile consultative ale Comisiei Europene pentru Agricultură, vă rugăm să o faceţi prin intermediul secretariatului PRO AGRO, la adresa: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea..